Fly High Wycieczka na dobry początek

UWAGA. Na wycieczkę zostały 3 wolne miejsca. Osoby, które nie uregulowały opłaty proszone są o dokonanie płatności w biurze Centrum lub przelewem do środy 3 października. Lista uczestników wyjazdu dostępna jest na tablicy ogłoszeń w siedzibie Madison.

Centrum Języków Obcych Madison wraz z PTTK Oddział Ziemi Limanowskiej organizuje wyjazd edukacyjny do Krakowa. Tematem przewodnim wyjazdu jest lotnictwo, stąd też nazwa wycieczki Fly High. Program wyjazdu obejmuje interaktywne zajęcia z przewodnikiem na Międzynarodowym Porcie Lotniczym Kraków Balice. Dzieci i młodzież odwiedzą główne stanowiska: przylotów, odprawy pasażerów oraz odprawy bagażowej, dowiedzą się czego nie należy wnosić na pokład samolotu i co zrobić , aby odprawa odbyła się szybko i sprawnie. Następnie udamy się do miejsca, w którym bagaże, przed transportem do samolotu poddawane są szczegółowej kontroli, a poźniej przejdziemy na taras widokowy, na którym żegna się podróżnych oraz zaobserwuje lądujące i startujące samoloty. Podczas zajęć uczestnicy poznają kluczowe słownictwo i zwroty w języku angielskim z jakimi mogą się spotkać podczas podróży samolotem i na lotniskach. Drugim punktem naszego wyjazdu jest Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Tam zwiedzimy Muzeum z przewodnikiem, który opowie o godle i barwie w lotnictwie, słynnych kobietach w lotnictwie, wyjaśni jak zbudowany jest samolot, szybowiec i śmigłowie oraz krótko i obrazowo przedstawi dzieje lotnictwa. Dla młodzieży starszej przewidujemy krótki wykład na temat II wojny światowej and Polską, Europą i oceanami, zimnej wojny i konfliktów międzynarodowych w XXI wieku. Następnie obejrzymy film tematyczny z bibliotece muzealnej i zwiedzimy obecne wystawy. Obowiązkowym punktem programu jest McDonald's, więc macie gwarancję, że zagościmy i tam!

Serdecznie zapraszamy! :)

Koszt wycieczki: 48zł
Zbiórka: 6.10.2012 sobota godz. 7:45 PKS Limanowa
Liczba uczestników: 40 osób