Aktualności

Kursy języka biznesowego oraz branżowego dla dorosłych

Zapraszamy na kursy językowe, które pomogą znaleźć pracę w Polsce oraz za granicą, odnaleźć się w środowisku branżowym oraz rozwinąć się zawodowo.

 

BUSINESS ENGLISH:
to kurs dedykowany osobom aktywnym zawodowo i studentom przygotowującym się do pracy w międzynarodowym środowisku.

 

Angielski biznesowy to przede wszystkim specjalistyczne słownictwo z obszarów biznesu takich jak: marketing, reklama, negocjacje, HR, finanse oraz zarządzanie. Celem kursu jest przygotowanie do spontanicznej i swobodnej rozmowy podczas spotkań, czy też podróży służbowych. Program zajęć jest dostosowany do poziomu uczestników kursu i ma na celu poszerzenie wiedzy o aspekty szeroko rozumianego biznesu. Drugim celem kursu jest przygotowanie do pracy w środowisku anglojęzycznym.
Do nauki wykorzystujemy metody takie jak praca w parach, praca w grupie, dialogi, case studies, brainstorming, prezentacje; wykonujemy różnorodne ćwiczenia doskonalące umiejętności językowe, na przykład: improwizacje, negocjacje, rozmowy telefoniczne. Zajęcia są dynamiczne i aktywizują do pracy, co szybko przekłada się na rezultaty w postępach w nauce.Kurs przeznaczony jest dla grupy max. 6 os.
Gwarantujemy możliwość odbycia kursu w jednej z naszych placówek, dojazdu do Klienta lub kursu online.

 

 
ANGIELSKI BIZNESOWY DLA KADRY KIEROWNICZEJ:
(Business English for Executives) to kurs dedykowany profesjonalistom w swojej dziedzinie, ZARÓWNO tym, którzy nie władają jeszcze angielskim, ale chcą osiągnąć wysoki poziom języka branżowego, skupiając się głównie na podstawach i kontekście biznesowym oraz dla tych, którzy używają języka angielskiego w pracy, są na poziomie średniozaawansowanym i chcą poszerzyć swoje umiejętności o aspekty językowe czysto biznesowe.

 

Kursy Business English for Executives są dynamiczne i krótkie, aby umożliwić wkomponowanie ich w intensywne życie zawodowe. Spotkania odbywają się jeden lub dwa razy w tygodniu, w zależności od ilości dostępnego czasu, chociaż na życzenie możliwe są częstsze zajęcia.
Kurs jest „skrojony” według potrzeb, czyli przed rozpoczęciem określamy poziom i cele dydaktyczne. Nauka może się skupiać się na:
 • rozmowie o swojej branży i firmie, jej produkcie/usłudze, strukturze
 • prezentacji, tak by być słuchanym i dobrze odebranym (z nagraniem i omówieniem)
 • sporządzaniu korespondencji biznesowej
 • small-talk w kuluarach, czyli częste rozmowy poza oficjalną częścią spotkań biznesowych
 • luźnej rozmowie na wybrane tematy od sportu, po sztukę czy motoryzację

Zajęcia polegają m.in. na intensywnej rozmowie, odgrywaniu ról, ćwiczeniu słuchania ze zrozumieniem by wyłapać kontekst. By zajęcia były skuteczne, kursant jest aktywizowany do pracy różnymi metodami. Efekty kursu Business English for Executives są zazwyczaj dość szybko dostrzegalne, co motywuje do doskonalenia.


 

ANGIELSKI BIZNESOWY DLA FIRM I INSTYTUCJI:
Akademia Nauki Madison opracowuje i prowadzi kursy odpowiadające specyficznym potrzebom pracowników państwa firmy. Szkolenia które oferujemy, oprócz terminologii pozwalającej na podniesienie jakości współpracy z partnerem zagranicznym, rozwijają ogólne umiejętności językowe potrzebne w codziennej rozmowie.

 

Oferujemy Państwu zajęcia indywidualne lub w zespole. Zajęcia indywidualne zalecane są, gdy kursant odbiega poziomem od grupy lub ma szczególne potrzeby językowe. Mała grupa uczących się osób pozwala na efektywne prowadzenie zajęć i indywidualne podejście do każdego kursanta.

Program szkolenia ściśle dopasowany do potrzeb danej grupy kursantów, kładzie nacisk na aspekty językowe niezbędne w codziennej komunikacji. Organizujemy szkolenia specjalistyczne w dowolnej branży np. prawniczej, medycznej czy biznesowej. Doskonalimy umiejętności komunikacji na płaszczyźnie profesjonalnej:
 • umiejętności komunikacyjne: rozmowy telefoniczne, przyjmowanie i zostawianie wiadomości przez telefon, podawanie instrukcji, efektywne prezentacje, negocjowanie umów,
 • sporządzania korespondencji formalnej: list formalny, raport, e-mail, memorandum - CV, podania o pracę, listy motywacyjne, reklamacje, skargi.
Tematyka zajęć na przykład w branży biznesowej może obejmować język specjalistyczny z szeroko pojętego biznesu: import, eksport, marketing
i reklama, konkurencja i opracowanie produktu, sprzedaż i negocjacje, badania rynku.

Forma szkolenia bazuje na intensywnej i interaktywnej pracy z wykorzystaniem metody komunikacyjnej i metod aktywnej pracy w grupach. Nacisk kładziemy na umiejętność prowadzenia dyskusji, zadawania złożonych pytań i udzielania rozbudowanych odpowiedzi. Forma szkolenia polega
na odgrywaniu ról, case study (analizie sytuacji), grach symulacyjnych, słuchaniu i dyskusji na temat prezentowanych materiałów multimedialnych. Jednym ze sposobów przyswajania nowego specjalistycznego słownictwa jest praktyczne używanie go w odpowiednim kontekście
i sytuacji
. Dzięki takiej formie szkolenia Państwa pracownik będzie miał kontakt z żywym językiem, którym operuje się za granicą.

Program kursu jest dopasowany do potrzeb danej grupy pracowników i może być zarazem kursem przygotowawczym do powszechnie rozpoznawalnych egzaminów językowych takich jak np. FCE, CAE, PTE lub KET – Key English Test, PET – Preliminary English Test, Zertifikat Deutsch, czy też Zentrale Mittelstufeprüfung.

Do tej pory efektywnie współpracowaliśmy m.in. z: Urzędem Statystycznym w Krakowie (oddział w Limanowej), Starostwem Powiatowym w Limanowej, Przedsiębiorstwem Coca-Cola Tylicz. Częstotliwość spotkań oraz ich długość jest dostosowana do potrzeb firmy.
Na zakończenie każdy uczestnik otrzymuje Zaświadczenie Akademii Nauki Madison potwierdzające uczestnictwo w zajęciach wraz z opisem osiągnięć i sugestiami dotyczącymi dalszej nauki.

 

 

 

Wybierz formę zajęć skrojoną na Twoje potrzeby:

 • Zajęcia w kameralnych grupach

 • Zajęcia z dojazdem do Klienta

 • Lekcje indywidualne

 • Lekcje online

 

Dokumenty

Kontakt

+48 607 385 776
+48 533 847 239

Adres

Akademia Nauki Madison

ul. Jana Pawła II 19, 34-600 Limanowa