Aktualności

Kilka słów od Dyrektora na rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2022

Drodzy Państwo, 

Witamy serdecznie jeszcze wakacyjnie! 

U Was trwają wakacje, a u nas pełną parą zaczęły się przygotowania do nowego roku szkolnego. Jak co roku weryfikujemy skuteczność nauczania naszej kadry poprzez hospitacje, ankiety satysfakcji, test na początek i zakończenie kursu oraz wyniki na egzaminach 8-klasisty i maturalnym naszych kursantów. Możemy się pochwalić, iż w ubiegłym roku szkolnym 2021/2022 100% naszych kursantów zdało egzaminy z języka angielskiego i matematyki, z czego 96% na poziomie wyższym niż 72%. Można powiedzieć, że to tylko liczby, ale liczby mówią same za siebie. :) 

Zapraszając Was na nowy rok szkolny do naszej Akademii chcę Wam przekazać wiedzę w pigułce, którą sama zdobywałam przez ostatnich 15 lat jako dydaktyk i metodyk. 

 

Oto kilka cennych informacji, które warto pamiętać planując rozwój dziecka w kierunku przyszłej kariery naukowej i zawodowej: 

➢ nauka języka to co innego niż nauka technik egzaminacyjnych, dlatego przystępując do kursu przygotowującego do egzaminu, nie podnosi się już znacznie poziomu językowego. Chcąc rozwijać wiedzę szczególnie z zakresu nowego języka, najlepiej rozpocząć w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym kiedy to narząd mowy nadal się rozwija i można jeszcze nauczyć się innej wymowy i akcentu oraz procesy odpowiedzialne za naukę np.gramatyki są automatyzowane poprzez powtarzanie w piosenkach, zabawach, etc.

nauka języka to proces, to nie materiał, który można “wykuć” w jedną noc, dlatego każdemu dziecku trzeba dać czas, by rozkwitło i ośmieliło się mówić w języku obcym. Najważniejsze, by znajomość języka przekształciła się z pasywnej umiejętności w aktywną, czyli aby kursant zaczął w danym języku mówić.

języka uczymy się przede wszystkim mówiąc! Poprzez mówienie opanowujemy nowe słownictwo, gramatykę, uczymy się rozumienia ze słuchu - potwierdzają to metody nauczania języków obcych stosowane w krajach takich jak Stany Zjednoczone, Belgia, Holandia, kraje Ameryki Łacińskiej i…Polska (nasza Akademia:) 

➢ rewelacja zajęć indywidualnych tudzież 1- osobowych to mit! Jest wiele powodów zaprzeczających temu powszechnemu stereotypowi, między innymi fakt, że jadąc za granicę, zapytani na ulicy o godzinę nie możemy oczekiwać, że cały świat się nagle zatrzyma bo my chcemy coś powiedzieć. "Sterylne" warunki w nauce języków rzadko się sprawdzają.

➢ można uczyć się 9 lat języka i nadal niewiele umieć, co więcej uczyć się indywidualnie 9 lat i nadal niewiele wiedzieć. W nauczaniu chodzi o skuteczność, odpowiednie metody i podejście - dobry nauczyciel świetnie nauczy grupę 10-osobową, słaby metodyk nie nauczy jednej osoby - dlatego wybierając nauczyciela idźcie tam, gdzie jest sprawdzone. Kierujcie się opiniami, doświadczeniem i ceną… Szkoda Waszych pieniędzy oraz czasu i dobrego nastawienia Waszych pociech. 

Nauka nowego języka może być wesołą i rozwijającą przygodą, a nawet przerodzić się w pasję, jeśli trafimy pod odpowiednie skrzydła! 

Z powiewem optymizmu na nowy rok szkolny pozdrawiam Was serdecznie i zapraszam do dołączenia do naszych konwersacyjnych zajęć językowych, kursów z matematyki oraz chemii i fizyki. Zapraszam dzieciaki oraz rodziców stacjonarnie i online. 

Dr Kamila Kuczaj 

Dyrektor Akademii Nauki Madison od 2009 r. 

 

Informacja o otrzymanym dofinansowaniu z Polskiego Funduszu Rozwoju

Dokumenty

Kontakt

+48 607 385 776
+48 533 847 239

Adres

Akademia Nauki Madison

ul. Jana Pawła II 19, 34-600 Limanowa