Akademia Nauki Madison

dr Kamila Kuczaj

dr Kamila Kuczaj
Dyrektor

Moja historia, która była przyczynkiem do powstania Akademii, zaczęła się w USA. Studia w Stanach na katolickim DePaul University nauczyły mnie, że każdy dzień należy łapać z pewnością we własne siły i możliwości, ale i z pokorą. Z polskiej szkoły podstawowej i liceum wyniosłam imponujące jak dla amerykanów możliwości zapamiętywania. Najlepiej wykorzystałam je na zajęciach z literatury, kiedy wyrecytowałam wiersz Sheakspeara, co na moich kolegach i nauczycielce wywarło wielkie wrażenie. Na tym zakończyłam karierę kujona w szkole amerykańskiej. Reszta przedmiotów jak na przykład historia, biologia czy religioznawstwo była dla mnie wielkim wyzwaniem, gdyż, po prostu, nie wiedziałam jak się uczyć. Język angielski nie był tak dużą trudnością, jak sposób podejścia do nauki. Amerykanie uczą się logicznie, zapamiętują poprzez skojarzenia, uczą się ogółu, a nie szczegółu, opowiadają historie i łączą różne dziedziny wiedzy, by nowe fakty były lepiej przyswajane. Egzaminowanie polega na sprawdzeniu tego co się wie, a nie tego co się nie wie. Należy się zatem uczyć wiedzy ogólnej, powszechnej, a nie wyjątków i szczególików. Dla mnie był to nowy, trudny etap czegoś, co przedtem było tak proste. Ostatecznie nauczyłam się jak się uczyć i nagle zaczęłam rozumieć to, co kiedyś zapamiętywałam (nieraz bezmyślnie:)

Uczelnia moja wówczas, DePaul University, znajdowała się na skrzyżowaniu ulic Jackson i Madison. Madison to ulica 0 w Chicago. Od niej wyznacza się kierunki wschód zachód. Dla mnie kojarzyła się ona zawsze z początkiem, takim jak był dla mnie etap amerykańskiej edukacji. Dlatego też, swoje początki ścieżki zawodowej postanowiłam nazwać „Madison”. Akademia Nauki to miejsce, w którym mogę realizować swoją pasję edukowania innych. Ta pasja jest cechą wspólną całego zespołu Akademii. Może to brzmieć szablonowo, ale bardzo lubimy swoją pracę. Nasze zaangażowanie jest doceniane przez kursantów i ich rodziców. To pozwoliło nam rozwinąć skrzydła i otworzyliśmy nowe placówki. Docieramy do większych i mniejszych miejscowości zarażając swoją pasją, przez co kształtujemy postawy w lokalnej społeczności. Edukacja w zależności od zainteresowań, predyspozycji i potrzeb jest kluczem do nowych drzwi w przyszłości. Dlatego w naszej ofercie znajdują się kursy i zajęcia z języków obcych, przedmiotów ścisłych, nauk przyrodniczych, muzyki, technik pamięciowych. Pomagamy poszerzyć horyzonty tym, którzy czują niedosyt po lekcjach w szkole, a także tym, którzy potrzebują wyrównać zaległości. Znajdziemy również ciekawe zajęcia dla tych, którzy mają potrzebę nauczyć się czegoś nowego. Zapraszamy serdecznie na wspólną przygodę.

Akademia Nauki Madison

Dlaczego warto wybrać Madison Learning Academy

Oferowane przez nas szkolenia są przystosowane do potrzeb indywidualnych. Początkowo przeprowadzamy diagnozę potrzeb, następnie przygotowujemy program merytoryczny. Przed rozpoczęciem kursu obowiązuje test kwalifikujący, na podstawie którego dopasowujemy studenta do odpowiedniej grupy według poziomu.

W Akademii Nauki Madison tworzymy możliwości by bliżej zaznajomić się z językiem i kulturą krajów, w których jest on używany, a podczas swobodnych dyskusji wymieniamy swoje poglądy na każdy temat, od sztuki po historię czy rozrywkę. Pracujemy na wyselekcjonowanych materiałach dydaktycznych, z zastosowaniem nowoczesnych i skutecznych metod nauczania - na wzór edukacji amerykańskiej. Podczas zajęć wykorzystujemy multimedia, w tym tablicę interaktywną, co zwiększa skuteczność procesu uczenia się. Nasza wykwalifikowana i profesjonalna kadra lektorów zachęci do nauki w przyjaznej i swobodnej atmosferze.

Dlaczego warto do nas dołączyć

  • Organizujemy zajęcia w małych grupach (max 10 osób) aby zagwarantować indywidualne podejście do każdego studenta
  • Styl nauczania z podkreśleniem na umiejętność swobodnego wypowiadania się
  • Uczymy skutecznie i z pasją
  • Miła kadra lektorska z doskonałymi referencjami i doświadczeniem w Polsce i za granicą
  • Możliwość zapisania się w dowolnym momencie
  • Łatwy dojazd - Lokalizacja w centrum miasta

Kadra

Dzięki nauce języka obcego zdobywa się umiejętności potrzebne by zdać egzaminy (począwszy od egzaminu ósmoklasisty, poprzez maturę oraz egzaminy i certyfikaty językowe), jak również umiejętności przydatne w życiu zawodowym i prywatnym. Społeczeństwo ulega ciągłym przemianom, tym samym zmieniają się oczekiwania wobec nowoczesnej szkoły. Mając tego świadomość nieustannie się doskonalimy poprzez regularne szkolenia metodyczne z zakresu najnowszych praktyk nauczania.

Jesteśmy dumni z naszej kadry i wspólnych osiągnięć oraz chcemy przyczynić się do tego, by Państwo również byli dumni z siebie i swoich wyników w nauce języków obcych.

Starannie dobieramy naszych lektorów mając świadomość, iż kierowanie Państwa postępami w nauce to ciążące na nas odpowiedzialne zadanie. Zespół pracowników Akademii Nauki to grupa doświadczonych specjalistów posiadających świetne wykształcenie metodyczne, ukończone studia wyższe, wieloletnie doświadczenie również za granicą i wszechstronne kompetencje (nie tylko językowe). Co więcej, nasz zespół tworzą osoby energiczne, kreatywne i z pasją do nauczania języków obcych. Podchodzimy do pracy z pełnym zaangażowaniem i staramy się wyjść naprzeciw Państwa potrzebom, gdyż mamy świadomość, że znajomość języka obcego otwiera szerokie możliwości realizacji wielu życiowych planów.

Lektor

Praca

Zanim złożysz swoją aplikację przeczytaj uważnie poniższą informację definiującą cel Szkoły Językowej Madison i zasady współpracy.

Źródłem sukcesu Szkoły Madison jest zadowolenie naszych kursantów i klientów z którymi współpracujemy. Na sukces pracujemy wspólnie i osiągamy go dzięki zaangażowaniu studentów oraz kompetencjom i profesjonalnemu podejściu lektorów. Poziom zadowolenia naszych słuchaczy jest dla nas priorytetem, dlatego starannie dobieramy kadrę, co w rezultacie gwarantuje Szkole wiodącą pozycję w zakresie usług, które oferujemy.

Jeżeli jesteś osobą entuzjastyczną, kreatywną, rzetelną i posiadasz kwalifikacje oraz doświadczenie w pracy w charakterze lektora języków obcych, prześlij nam swoje CV i list motywacyjny.

Informacja o otrzymanym dofinansowaniu z Polskiego Funduszu Rozwoju

Dokumenty

Kontakt

+48 607 385 776
+48 533 847 239

Adres

Akademia Nauki Madison

ul. Jana Pawła II 19, 34-600 Limanowa