St Patric's Day

17 marca 2011 nasi najmłodsi uczniowie uczestniczyli w lekcji tematycznej poświęconej dniu Świętego Patryka, który jest hucznie obchodzony nie tylko w Irlandii, ale we wszystkich anglo-języcznych krajach. Lektorzy Szkoły Madison uczą nie tylko 'suchego' języka, lecz starają się przybliżyć uczniom kulturę innych krajów, a lekcje z dzieciakami są systematycznie wzbogacane elementami wychowania estetycznego.

Uczniowie poznali zatem legendę o tajemniczym skrzacie nazwanym Leprechaun, obejrzeli bajkę tematyczną w języku angielskim oraz prawdziwe filmiki ukazujące kolorowe parady i zabawy organizowane na ulicach miast. Słownik dzieci wzbogacił się o kolejne słówka takie jak Pot of gold (garnek ze złotem), shamrok (koniczyna - symbol Irlandii), czy rainbow (tęcza). Maluchy z radością przygotowały tematyczne rysunki.